Jaan Tõnissoni mälestuspäev 2023

Head kaasteelised!

Ootame teid 3. juulil Raadi kalmistule, et meenutada Jaan Tõnissoni, kelle sünnist selle aasta 22.detsembril möödub 155. aastat.

Kell 12 koguneme Raadi kalmistu peaväravas, et teha koos Enn Lillemetsaga väike ringkäik Jaan Tõnissoni kaasteeliste juurde. Külastame arstiteadlase ja professori  Siegfried Talviku (1878-1929), ajakirjaniku ja tõlkija Marje Pedajase (1895-1992), esseisti ja arsti Juhan Luiga (1873-1927), vaimuliku ja koolikirjaniku Rudolf Kallase (1851-1913) ning luuletaja ja kirjaniku Karl Eduard Söödi (1862-1950) viimaseid puhkepaiku.

Kell 13 algab Jaan Tõnissoni mälestusteenistus Tõnissonide perekonna hauaplatsil. Mälestuspalve peab Jaani koguduse õpetaja Triin Käpp. Jaan Tõnissoni mälestavad oma sõnavõttudes Tartu linnapea Urmas Klaas, ajalehe Tartu Postimees peatoimetaja Rannar Raba, Zonta klubi, Eesti Rahva Muuseumi Sõprade Klubi ja mitmete teiste organisatsioonide esindajad. Musitseerib väike kandleansambel.

Päev jätkub Eesti Üliõpilaste Seltsi (J. Tõnissoni 1) majas kell 15 algava ettekandekoosolekuga, kus mõtiskleme ajaloolise pärandi ja selle kasutamise üle. Rahvaluuleteadlane Marju Kõivupuu kõneleb teemal „Viiuldaja (na) traditsioonide ja pärandi klaashoone katusel“. Kirjanik Imbi Paju ettekande pealkiri tõukub tema viimasest raamatust ning on „Jaan Tõnisson: Eesti riik sündis mõttest“. Ajakirjanik Aimar Altosaar arutleb teemal, kas ja kuidas kõneleb meiega Jaan Tõnissoni pärand tänasel päeval.

Olete oodatud!

Jaan Tõnissoni Seltsi juhatus